PLASTYCZNE PRZYDASIE RODZICA

     Szanowni Państwo, w tym miejscu uzyskacie stały dostęp do wielu ciekawych i potrzebnych w roku szkolnym 2019 / 2020 dokumentów, linków, artykułów. 
    Zachęcam też Państwa do odwiedzania PRZYDASI UCZNIA, gdzie poza podstawowymi informacjami znajdują się nietuzinkowe aktywniści artystyczne online oraz propozycje zadań dodatkowych.
 A jeśli jesteście Państwo ciekawi co potrafią mali artyści zapraszam do obejrzenia GALERII POMYSŁÓW I REALIZACJI.

JAK PRZEBIEGA LEKCJA?

CO PRZYDA SIĘ NA PLASTYCE?

ORGANIZACJA PRACY NA PLASTYCE

       Na plastyce pracujemy bardzo intensywnie w systemie jedna lekcja-jedna praca (za wyjątkiem takich, które ze swej natury wymagają dużo czasu). Dlatego na początku każdego półrocza udostępniam swój plan pracy w postaci SPISU PRAC, w którym znajdują się ponumerowane tematy wraz z wykazem potrzebnych do konkretnego zadania materiałów.
      Plastyka w szkole podstawowej ma na celu przede wszystkim ukształtowanie człowieka twórczego, używającego wyobraźni, obserwującego otaczający świat i dostrzegającego w nim różne zjawiska, elementy plastyczne po to, by za chwilę wykorzystać je kształtując swój wizerunek, swoje najbliższe otoczenie itd.
      Zatem o ocenie pracy plastycznej nie decyduje talent , zdolności plastyczne,ale:
wszystkie PLANY PRACY oraz szczegółowe ZASADY OCENIANIA znajdują się

ODROBINA PSYCHOLOGII

  Każdy z nas ma własne szkolne doświadczenia związane z plastyką. Czasem pozytywne, czasem wręcz przeciwnie. Cóż, w naszej naturze leży porównywanie się z jakimś wzorcem i na tej podstawie odczuwamy, bądź nie, zadowolenie z siebie, z tego co robimy, co tworzymy.
Na zajęciach często jeszcze zanim opowiem, wyjaśnię co należy zrobić już słyszę: "Nie umiem rysować" albo "Ja nie mam zdolności plastycznych." "A tak w ogóle to po co mi ta plastyka?"
No właśnie PO CO?
  Każdy  odpowie bez wahania, że kształtuje wyobraźnię i rozwija kreatywność, choć na przestrzeni wieków nie zawsze sztuki plastyczne uznawane były za wartościowe. Obecnie świat przepełniony jest bodźcami wizualnymi, więc plastyka powinna przygotować małego człowieka do ich odbioru i przetwarzania.  WIĘCEJ...